קושי רגשי הוא שם צר לחוויה רחבה ואישית . לעיתים קשה למצוא את המילים לתאר ולאבחן את החוויה במדויק. לגוף יש דרכים רבות לבטא קושי וכמתאמן אני מאמין שמכשול פיזי או קושי רגשי שאני מזהה אצלי משקף ומסמן לי את הכוון לאימון האישי שלי. לוקח זמן להודות שיש קושי וזמן להבין את המקור שלו .בסופו של דבר אני מחפש דרכים להתגבר על קשיים ומכשולים וגם לומד להתמודד איתם לאורך זמן.
בזכות עבודתי כמורה עם אוכלוסיות מגוונת שמתמודדות עם קשיים רגשיים ונפשיים אני מגלה עד כמה היוגה היא כלי ישיר שימושי ורב השפעה.
כיוון שהיוגה נוצרה הרבה לפני שהופרדו רפואת הגוף והנפש היא רואה בגוף שדה שמכיל את הנפש ששוכנת בתוכו.
כל תנועה משפיעה על ההרגשה שלנו, גם אם רוב הזמן אנחנו בכלל לא מודעים לכך. אפשר לדמות את התנוחות של היוגה למצבים נפשיים אליהם אנחנו מכניסים את הגוף ולומדים להתמודד איתם, להיות נוכחים בתוכם להתבונן ולנשום. אם שער הכניסה לנפש הוא התודעה, הנשימה היא בוודאי אחד המפתחות החשובים ביותר לשער זה. האימון בנשימה כשלעצמו יעיל מאד בוויסות של מצבים רגשיים לכן אימון קבוע שנעשה לאורך זמן מאפשר לחולל שינויים ולתרום לעיצוב הנפש. למי שיש קושי להתאמן בקבוצה אני ממליץ להתחיל בשעורים אישיים כדי לבנות בהדרגתיות בטחון עצמי, להקטין את חרדת הקהל ולעורר את האמונה שיש לנו את הידע והיכולת לעזור לעצמינו אך קודם רצוי להסכים לקחת אחריות ולחפש מורה.