הזמנה לגלות ולחוות
את הפשטות והשמחה שבתנועה

7 עקרונות
של ויגנ'אנה יוגה

הזמנה להיכרות עם רובד נוסף של דיוק, העמקה והתרחבות בעולם היוגה על נפלאותיו.

הויג'נאנה היא "שיטה שנולדה מתוך חיפוש אחר דרך המאפשרת לנוע עם הגוף כיחידה אחת. ההקשבה פנימה גילתה שהיצמדות ל"אמצע" ושימוש בעקרונות החיוניים, מאפשרים ליצור אימון תנוחות פשוט ומדויק באופן שמשחרר אותנו לחוות ולחגוג את הפשטות והשמחה שבתנועה ובקיום"

אורית סן גופטה

הייחודיות של שיטת ויג'נאנה יוגה
היא בכך שהיא מדגישה את חווית האחדות בין הגוף לתודעה ומעצימה את החיבור למקורות הידע הטבעיים שטמונים בגוף.
העקרונות הם נקודות מוצא ועוגנים לחזור אליהם כדי להתחבר אל תבונת הגוף הטבעית. הבנתם מאפשרת תנועה שלווה ובטוחה לאורך המסע בתרגול היוגה ומעצימה את החיבור ואת הקשר בין הנשימה לתנועת הגוף והתחושה של הנפש.
הכרות עם שבעת העקרונות מאפשרת למורים ולמתרגלים בגישות יוגה שונות, מיקוד בטכניקות נשימה נוספות שמלוות את התנועה לסנכרון מיטבי בתוך התנוחות ובמעברים שבניהן.
דרך הויג'נאנה ממזגת בין מספר מסורות של אימון גופני ותודעתי ונשענת על פילוסופיה יוגית עתיקה ומעשית. אימון בדרך הויג'נאנה מעשיר ומצייד אותנו בחכמה שימושית, שמשרתת ומיטיבה את תנועתנו לא רק על המזרן.

הרפיית מאמץ
אי עשייה או הימנעות מעשיה מיותרת
תודעה שקטה
מרחב בו התודעה שקטה יותר ומלאה בדבר בו היא מרוכזת
חיבור
הכמיהה שלנו באימון היא ליצור חוויה של איחוד בין הגוף לתודעה
כוונה
הבחירה היכן להיות נוכח בזמן האימון. הכוונה שלנו היא לפגוש את עצמנו מתוך התבוננות פנימה.
התארכות והתרחבות
הנשימה מרחיבה את הגוף מבפנים ומייצרת חיבור מרווח ואיתן בין האיברים
השתרשות
משקל הגוף שמשתחרר כלפי מטה כמו שורש הנשלח לעומק האדמה כדי להצמיח עץ פורה
נשימה
כוח חיים המשקף את מצבינו התודעתי והפיזי. שליטה עמוקה בנשימה יוצרת חיוניות גבוהה.
הקודם
הבא

מה בסדנה

נכיר את ייחודו של כל עקרון בנפרד ונתעמק בערך האיכותי והנוסף שהוא תורם לאימון.                                                                            נלמד להתאמן מתוך כוונה לחוות את החיבור בין העקרונות ושאיפה לאחד את התודעה עם הגוף.                                                                נלמד לראות את עצמנו כהורים, קשובים, תומכים וסקרנים לגופנו שמתבוננים פנימה ושמחים לגלות קשרים חדשים  בין הגוף לתודעה שלנו.                                                                                                 שבעת העקרונות מאפשרים ליצור תרגול עשיר, נושם ומחובר יותר, מתוך כוונה להשקיט את התודעה ולהרפות מאמץ מיותר. 

למי מתאימה הסדנה

למורים מזרמים שונים המחפשים לשלב דרכים חדשות, להעמיק את האימון ולהעשיר אותו בכלים מעשיים המקדמים את התלמידים. כלים אלה מספקים חווית תרגול מרתקת המעצימה את הפשטות והשמחה שבתנועה.

לתלמידים בעלי ניסיון בתרגול היוגה ששואפים ליצור חיבור לרובד ידע נוסף,נגיש ויעיל שטמון בגוף. בסדנה נעמיק את חווית המחקר הפנימי באימון האישי, העצמאי ונלמד להשתמש בעקרונות לבניית תרגול מגוון והרמוני.

7 העקרונות
calder-b-aHll22KZdJE-unsplash
הרפיית מאמץ

אי עשייה או הימנעות מעשיה מיותרת

sea-scales
תודעה שקטה

מרחב בו התודעה שקטה יותר ומלאה בדבר בו היא מרוכזת

20180915_123218
חיבור

הכמיהה שלנו באימון היא ליצור חוויה של איחוד בין הגוף לתודעה

מסעות 1
כוונה

הבחירה היכן להיות נוכח בזמן האימון.
הכוונה שלנו היא לפגוש את עצמנו מתוך התבוננות פנימה.

20180310_215857
התארכות והתרחבות

הנשימה מרחיבה את הגוף מבפנים ומייצרת חיבור מרווח ואיתן בין האיברים

masaot2
השתרשות

משקל הגוף שמשתחרר כלפי מטה כמו שורש הנשלח לעומק האדמה כדי להצמיח עץ פורה

IMG-20190109-WA0005
נשימה

כוח חיים המשקף את מצבינו התודעתי והפיזי. שליטה עמוקה בנשימה יוצרת חיוניות גבוהה.

מנחה הסדנה – דן ארליכמן                                                                    כשהייתי ילד והתחלתי לנגן בגיטרה הבנתי שיש קשר בין המוח לאצבעות והמיקוד במחשבה מאפשר לי שליטה בתנועה שלהן ובצליל המופק. בנערותי כספורטאי הבנתי שהחיבור בין הגוף לתודעה מהותי להישגי כמתחרה.                                                            כסטודנט למשחק למדתי להשתמש בנשימה, בקול ובתנועה באופן מודע כדי לבטא את עצמי בדרך מגוונת וייחודית.   
רק כשנחשפתי לדרך היוגה, הבנתי כי לגוף ולתודעה יש המון ממדים
ושהכרות היא עניין יחסי. המפגש שלי עם שיטת ויג'נאנה יוגה (מורה מוסמך משנת 2002) חשף אותי לעוצמת האפקט שמתקיים בסנכרון של הגוף עם התודעה במהלך התרגול. שבעת העקרונות הם נקודות מוצא ועוגנים לחזור אליהם, הם המפתחות של המיתרים  שמאפשרים  כוון ויצירת הרמוניה בין המחשבה, התנועה והנשימה.
מאז אני מתרגל, מלמד וחולק את צליליה של דרך הויג'נאנה בכל דרך אפשרית. מודה על הזכות שנפלה בחלקי לקבל ידע יקר זה אשר שיפר באופן ניכר את איכות חיי האישיים ומברך על הזכות הגדולה יותר להעביר ידע זה הלאה ולהגשים את ייעודי כמורה ותלמיד נצחי. 

המלצות

מה צפוי לנו בהמשך?

שעורי העמקה

כדי להבין את העקרונות לעומק מומלץ לבחור להתאמן כל פעם על עיקרון אחד וכך, באופן הדרגתי להביא לידי ביטוי את כולם יחד. בתהליך המפגשים נעמיק כל פעם בעיקרון אחר ונחווה את האיכות הייחודית שהוא תורם לאימון השלם.

תאריכים: